Spor Sahaları Yapımı

EKİP SPOR

Halı sahada maç yapmak her zaman çok eğlenceli olmuştur. Bu yüzden 4 mevsim kullanılmak istenen bir alandır kapalı halı sahalar. Açık halı sahalar kış aylarında herkes tarafından tercih edilmezken kapalı halı sahalar kış aylarında daha kullanışlı olmaktadır. Bu yüzden bugün sizlere kapalı halı saha yapımı hakkında biraz bilgi vermek istiyoruz.

Ekip Spor olarak açık halı saha yapımı ve kapalı halı saha yapımı konusunda Türkiye’de en iyi firmalar arasında yer alıyoruz. Kullandığımız üstün teknoloji deneyimimiz ile birleştiğinde ortaya çok güzel projeler çıkmaktadır.

Dünya üzerinde bir çok halı yapımı gerçekleştirmiş firma olarak referanslarımız oldukça kuvvetlidir. Ekip Spor olarak sizlere en kaliteli ve uzun ömürlü kapalı halı sahayı inşa edeceğimizden emin olunuz.

Spor Saha Yapım Aşamaları

Kapalı halı saha yapımı uzmanlık gerektiren bir alandır. Biz de uzman ekibimiz ve teknik kadromuz ile öncelikle zemin analizini yapıyoruz ve en uygun zemin malzemelerini alanınızda kullanıyoruz.

Bu yüzden kapalı halı saha yapımı uzmanı Ekip Spor ile iletişime geçerek uygun fiyata uzun ömürlü halı sahalara sahip olabilirsiniz. Futbol için özel olarak imal edilmiş suni çimlerimiz ile sizlere doyasıya futbol zevki yaşayacağınız bir halı saha kurulumu gerçekleştireceğiz. Kaliteden asla ödün vermeyen anlayış ile çalışıyoruz ve sizlere en uygun kapalı halı saha sistemlerini sunuyoruz.

Halı Saha Yapımı Aşamaları

 1. Alt yapı çalışmaları
 2. Demir / Çelik konstrüksiyon işlemleri
 3. Kapalı halı saha suni çimi döşenmesi
 4. Kapalı halı saha tavanının kaplanması
 5. Aydınlatma ürünlerinin montajı

5 aşamadan oluşan kapalı halı saha yapımı oldukça detaylı bir iştir. Aşağıda halı saha yapım aşamalarını detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Kapalı Halı Saha Yapım Aşamaları Nelerdir?

Kapalı halı saha yapımının 5 temel aşaması vardır.

 1. Kapalı Halı Saha Alt Yapı Çalışmaları

Kısaca belirtmek gerekirse öncelikle halı saha yapılacak alanda alt yapı çalışmaları yapılır. Bu çalışmaların amacı saha zeminini düzeltmek kullanılabilir hale getirmektir. Ayrıca alt yapı çalışmaları esnasında halı saha zeminine drenaj kanalları yapılır.

Drenaj kanalları; saha zeminine gelecek suyun dışarıya kolay bir şekilde atılmasını sağlayan kanallara verilen isimdir.

Alt yapı çalışmalarının bir diğer amacı da zeminin çökmesini engellemektir. Gerçek bir futbol sahası yapımındaki titizliği kapalı halı saha yapımında da gerçekleştirmek gerekir. Bu noktada kapalı halı saha yapılacak alan kazılır ve çevresine demir kazıklar monte edilir. Kazı yapılan zemin düzeltilir ve beton dökülür.

Daha sonra geri kalan bölge mıcır ile kaplanır. Böylece zemin suni çim döşemeye hazır hale gelmiş olur.

 1. Demir / Çelik Konstrüksiyon İşlemleri

İkinci aşama demir çelik konstrüksiyon işlemleridir. Burada demir çelik işlemleri ile halı sahanızın genel görünümü ortaya çıkar. Ve gerçek mini bir futbol sahası oluşturmak için gereken bütün işlemler yapılır. 3 metrelik çelik kolonların halı sahanın çevresine döşenmesinin ardından tavan yapılır ve kapalı halı saha genel görünümüne kavuşmuş olur.

 1. Suni Çim Halı Döşenmesi

Bu aşamada en zevkli kısım gerçekleşmektedir. Fake çim halı döşemesi olan 3. Aşama ile saha renklenir ve gerçek bir futbol sahası görünümüne kavuşur.

Sentetik çim kapalı halı saha zeminine serilir ve üzerine EPDM granül dolgu yapılır. Yapılan granül dolgu ile birlikte zemin düzeltilir ve pürüzsüz bir zemin elde edilmiş olur.

 1. Kapalı halı saha tavan kaplaması yapılması

Bu noktada kullanılabilecek 3 malzeme bulunmaktadır. Danışanlarımızın talebine bağlı olarak

 • Sac Kaplama
 • Branda Kaplama
 • PVC kaplama

çeşitlerimiz bulunmaktadır. Kapalı halı sahaların yanları açılıp kapanan branda ile kaplanır. Yaz aylarında eğer bu halı saha kullanılmak istenirse brandalar açılabilmektedir.

 1. Aydınlatma sistemlerinin montajı

Son olarak kapalı halı saha aydınlatma sistemlerinin montajı yapılır. Burada genellikle 400W projectör kullanılmaktadır. Talebe bağlı olaak 150W ya da 200W LED aydınlatma sistemleri de kullanılabilir.

Aydınlatma sistemlerinin kurulumunun ardından kapalı halı saha kullanıma hazırdır! Ekip Spor güvencesi ile oluşturulan kapalı sahalar müşteri memnuniyetini %100 sağlamaktadır.

Bu yüzden kapalı halı saha yapımı ve kurulumu için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Kapalı Halı Saha Ölçüleri Nelerdir?

Kişiler alanlarının ölçüsüne göre farklı boyutlarda kapalı halı saha yaptırabilirler. Kapalı halı saha ölçüleri şu şekildedir;

 1. İdeal Kapalı Halı Saha Ölçüsü: 30 metre x 50 metre
 2. Orta Boy Kapalı Halı Saha Ölçüsü: 25 metre x 45 metre
 3. En Küçük Ticari Halı Saha Ölçüsü: 20 metre x 40 metre
 4. Mini Halı Saha ve Çok Amaçlı Halı Saha Ölçüsü 18 metre x 36 metre

Yukarıda belirtilen ölçüler doğrultusunda kapalı halı saha kurulumu yapılabilmektedir. Aynı zamanda alana özgü özel ölçü kapalı halı saha yapımı da Ekip Spor tarafından gerçekleştirilmektedir.

Kapalı Halı Saha Yapımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 • Eğer profesyonel bir kapalı halı sahaya sahip olmak istiyorsanız FIFA onaylı projeler yapan bir firma ile çalışmanız gerekmektedir.

FIFA onaylı kapalı halı saha yapımı konusunda uzman olan ekibimiz ile çalışmanızı bu yüzden öneririz. Tamamen müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalarımız ile sizleri mutlu edeceğimizden şüpheniz olmasın.

 • Yapılacak olan projenin dijital ortamda tasarlanması ve 3 boyutlu olarak hazırlanıp size sunulması kafanızdaki soru işaretlerinin giderilmesinde yardımcı olacaktır.

Bu yüzden işini profesyonel bir şekilde yapıp size sunan bir firma ile çalışmanızı öneririz.

 • Kapalı halı saha yapımı kolaydır. Lakin depreme ve doğal afetlere dayanıklı olduğundan emin olunuz.

Burada yenilememiz gerekir ki alanında uzman ve insan sağlığına önem veren firmalar ile çalışmanız gerekmektedir. Ekip Spor olarak insan sağlığı her şeyden önemlidir. Bu yüzden önce insan mottosu ile hareket ediyoruz ve projelerimizi bu yönde gerçekleştiriyoruz.

Kapalı Halı Saha Yapım Maliyeti Nedir?

Kapalı halı saha yapım maliyeti değişkenlik göstermektedir. Bunun birkaç sebebi vardır. Elbette ki öncelikli sebep halı sahanın ölçüleridir. Halı sahanın metrekaresine göre maliyet değişkenlik göstermektedir.

Halı sahada kullanılacak suni çim, tel örgü kullanılıp kullanılmayacağı, aydınlatma sistemlerinin çeşitlerine bağlı olarak kapalı halı saha maliyeti değişmektedir.

Siz de kusursuz bir işçilik ile yapılacak olan kapalı halı saha maliyetini öğrenmek istiyorsanız bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir. Ekip Spor olarak piyasada uygun fiyatlı kapalı halı saha kurulumu yapan kaliteli şirketler arasında yer alıyoruz.

Kapalı halı saha maliyeti bütçenizi zorlamamalıdır. Daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Halı saha yapım maliyetiEKIP SPOR

Türkiye'nin Lider Spor Ürünleri Üreticisi

TALEP FORMU
TOP
Hemen Ara
WhatsApp