Poliüretan Zemin Yapımı

Poliüretan zemin kaplama; bir malzemenin yüzeyine onu korumak için uygulanan bir poliüretan (bir tür polimer) tabakasıdır. Bir poliüretan kaplama, ana malzemeyi korozyon, aşınma, yıpranma ve malzemeyi zamanla bozacak diğer işlemlerden koruyabilir. Bir poliüretan kaplama parlak veya ses korumalı olabilir ve opak veya şeffaf olabilir.

Poliüretan zemin kaplama oldukça dayanıklı bir spor zeminidir. Örneğin;

  • Basketbol sahası
  • Tenis sahası
  • Atletizm pisti

Gibi farklı farklı sporlar için poliüretan zemin kaplama yapılmaktadır. Ekip Spor olarak sizler için en dayanıklı poliüretan zemin spor sahası kurulumunu gerçekleştiriyoruz.

Ekip Spor olarak uygun fiyat ve kalite güvencesi veriyoruz.

Türkiye’de Poliüretan (PU) spor zemin döşemesi yapabilen birkaç şirketten biriyiz. Birçok şirket, ürünü alamadıkları için poliüretan zemin kaplama yaptırmak için bizi tercih etmektedir. Çünkü bu kaplama çeşidi uzmanlık ve ustalık gerektirir.

Poliüretan spor yüzeylerini ülke ve dünya çapında kurma konusunda uzun yıllara dayanan deneyime sahibiz. Poliüretan spor yüzeyi, yüksek kavrama ve zemin aşınması hasarına karşı korumak için yumuşak bir yastık etkisine sahip olduğu için oynamak için en iyi spor yüzeylerinden biridir. Ve Poliüretan spor yüzeyleri tüm sporlar için kullanılabilir.

Poliüretan zemin kaplama tenis yüzeyi, basketbol sahası, atletizm pisti, spor salonları vb. yapmak için kurulabilir. İç ve dış mekanlarda kullanım için birçok farklı Poliüretan (PU) yüzey vardır. İster çok amaçlı bir spor salonu ya da koşu parkuru olun, isterse zeminde daha fazla esnekliğe ihtiyacınız olsun, spor ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir yüzey bulacağız.

Ekip Spor olarak uzmanlıkla yaptığımız spor zeminlerinden biri olan poliüretan zemin spor sahalarınızı daha uzun yıllar kullanabilmeniz için oldukça avantajlıdır. Çünkü çok dayanıklı ve kullanışlı bir zemindir.

Çizgi işaretleme boyası, oynamak istediğiniz her sporu ayırt etmenize yardımcı olmak için çok sayıda renkte yapılabilir. Ekibimiz her değişkenle sizinle konuşabilecek ve spor tesisiniz için en iyi özelliklere karar vermenize yardımcı olacaktır.

Günümüzde bir çok alanda kullanılan özellikle zemin kaplama işlemlerinde kullanılan bir polimer türüdür. Türevleri çoktur. Genellikle sanayi alanlarında, spor sahalarında, hastanelerde kullanılır.

Çünkü darbelere ve aşınmalara karşı oldukça dayanıklı ve güçlü bir polimerdir. Bu yüzden kullanım alanı sürekli yaygınlaşmaktadır.

Alman bilim adamları tarafından icat edilen bir malzemedir poliüretan. İlk bulunduğu zamanlar set köpük olarak elde edilmiştir. Daha sonra farklı reaksiyonlara girerek en dayanıklı zemin çeşitlerinden biri olan poliüretan zemin kaplama çeşidini oluşturmuştur.

Poliüretan zemin kaplama sistemleri belirlenen bir sıcaklık altında yapılır.

  1. Öncelikle zemin kaplama yapacak şekilde hazırlanır. Zeminin temiz ve tozsuz olması gerekir.
  2. Astar kat kaplama yapılır. Bu kat sayesinde poliüretan malzeme zemine daha iyi tutunur.
  3. Ara kat uygulaması yapılır. Burada quartz kumu ile polimer ile birlikte kullanılır ve zeminin izolasyonu için gerekli bir uygulamadır. Ayrıca zemine yumuşak bir zemin hissi kazandırır.
  4. Son Kat uygulamasına geçilir. Parlak ya da mat olabilen bu kat asıl zemin özelliğini taşır. Oldukça dayanıklı, kayganlığı azaltılmış, aşınmaya ve korozyona karşı dirençli bir zemin ortaya çıkmış olur.
  5. Son olarak çizgi çekme işlemi gerçekleştirilir.

Poliüretan iç mekan spor yüzeylerinin tasarımı son derece çok yönlüdür. Bu, okullar, spor kulüpleri (tenis, basketbol, atletizm vb) ve eğlence merkezleri için harika olan çok amaçlı alanlar olarak kullanılabilecekleri anlamına gelir. Poliüretan zemin yüzeyi genellikle sınav salonları, okul toplantıları ve dans stüdyolarının yanı sıra çeşitli spor aktiviteleri için kullanılmaktadır.

İlk kurulum uzmanlarımız tarafından tamamlandıktan sonra, iki katmanlı sistem dayanıklı, uzun ömürlü ve bakımı çok kolaydır. Kaymayı önleyici nitelikler sağladığı için, poliüretan iç mekan spor yüzeyleri, alanda çalışırken veya oynarken kullanıcılara yaralanmamaları için zemine koruyucu bir kaplama sağlar.

Oldukça hijyenik bir sistem olan poliüretan zemin hastane zemini olarak ve hatta ameliyathanelerde bile kullanılır. Kimya firmalarında ve medikal firmalarda da kullanılır.

 
EKIP SPOR

Türkiye'nin Lider Spor Ürünleri Üreticisi

TALEP FORMU
TOP
Hemen Ara
WhatsApp