Fiba onaylı spor salonu zeminleri

En çok kullanılan masif parke türü şeker akçaağaç ve siyah akçaağaç türleri sınıflandırıldığı süre, öteki akçaağaç türlerinden yoğun şekilde serttir. Beyaz ve tik meşeye benzer ve yoğun hatları vardır.

Dayanma gücü yüksek , katı bir yapı, sıkıştırılmış iç yüzey’e sahiptir . Yüksek mukavemetli , yüksek yoğunlukta olduğundan bükülmez dayanıklı  ve son derece dirençlidir. Bu sebeple bowling spor alanları, Basketbol sahalarında ve bir çok amaçlı kullanılan spor zemin türüdür.

Akçaağaç katı ve sıkı ağaçlardandır. Kolay işlenir ve eş yapılıdır. oldukca konkav ve esnek bir yapıya sahiptir. Ahşaplarda çokça görülen çekme miktarı, alt seviyededir. Lakin çatlamaya eğilimi bulunmamaktadır. Nemli ortama karşı duyarlı olup nemli ortamda kolay çürür. Uygunsuz ortamlarda mikroorganizmalar ve böcekler barındırabilir. Bu nedenle uygun hava koşullarında müsait rutubet oranlarında ve rutubet düzeyi arındırılmış zeminlerde uygulandığı sürece sağlıklı sonuçlar alınır.

Parke döşenecek bölgede parkeler, işlem tarihinden minimum 2 hafta önce işlem bölgesinde bulundurulmalıdır. Ortam ısısına adaptasyon sağlaması için önemli bir rol oynar.

Parkeler işlem gerçekleştirilecek alan içerisinde naylon ambalaj ile kaplı ise mutlak suretle ambalajından çıkartılmalıdır. Parke döşeme işlemine başlamadan önce zemin düzgünlüğü, parke döşenecek zeminin kuruluğu kontrol edilmelidir. Zemin istenilen kuruluk olanına ulaşmadan parke işlemi gerçekleştirilmemelidir.

Nem oranları ;
Beton ; ortalama % 6- 12
Ortam ısısı 15 C’ den az olmalıdır.

Döşeme işleminin ardından 2 hafta beklenmeli ve sistre, cila işlemi yapılmalıdır. Bu süre zarfında parke yüzeyi, korumak amaçlı naylon örtülerle kaplanmamalıdır. 6 metre kalınlığında PE şilte zemine serilerek ilave bölgeler özel bant ile bantlanması gerekmektedir.

Süreçler hakkında

 2006 yılından bu yana bir çok müşterimize hizmet vermekten onur duyuyoruz. Fiba onaylı Parke yapımı fiyatları hakkında bilgi almak, görüş ve önerileriniz için bizi arayabilirsiniz.

Fiba Onaylı Parkeler için İletişime Geçin

Merak ettiğiniz tüm konularda sizi bilgilendirmeye hazırız!
Çalışma Saatleri: Açık Saatler: 08:00-18:00 Pzt - Cuma
Adres Ramazanoğlu Mah. MimarSinan Cad. Sultan Sok. No:19-2 Kurtköy - Pendik, 34890
Telefon: 0216-378-74-00
Fax: (0216) 378 71 00
Mail adresi bilgi@ekipspor.com.tr
UYGUN VE KALİTELİ ÜRETİM
Tüm ürünlerimizin imalatını kendimiz yapmaktayız.
Bu sayede sizlere uygun fiyatlı ve kaliteli hizmet sunuyoruz.
PROJELENDİRME İŞLEMLERİ
İhtiyaç ve bütçenize göre tüm özel projelendirme hizmetlerimiz mimar ekinimiz tarafından tasarlanmaktadır.
MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ
%100 müşteri memnuniyeti odaklı bakım ve onarım hizmetlerimiz için 7/24 destek sağlıyoruz.